نمای بتن اکسپوز

نمای بتن اکسپوز

مطالعه این مطلب حدود 1 دقیقه زمان خواهد برد.

“نمای بتن اکسپوز یا بتن نما به پنل ­های پیش ساخته بتنی در ابعاد و سایز های مختلف اطلاق می­ شود که بر روی سطح پایانی کار، بر روی نمای داخلی، خارجی یا بر روی کف، نصب می­ گردند”

نصب پنل اکسپوز بتنی

به این صورت که پس از نصب این پنل ها از پوشش یا متریال دیگری بر روی آن استفاده نمی گردد و به همین دلیل است که کیفیت و شکل ظاهری بتنی که به عنوان نمای بیرونی نصب می شود دارای اهمیت ویژه ای است.

به دلیل مقاومت این پنل ها در تحمل شرایط آب و هوایی و نیز مقاومت بسیار بالا در برابر جذب آب، از مواد ویژه ای در نمای بتن اکسپوز استفاده می شود. انواع مختلف این محصول می تواند دارای سطح کاملا صاف و صیقلی یا دارای خلل و فرج باشد. به طور کلی ضخامت پنل های مورد استفاده در نمای کف حدود 2.5 سانتیمتر و نوع مورد استفاده در نما بیرونی حدود 1.5 سانتیمتر می باشد.

 در برخی از موارد با توجه به کاربری پروژه، نمای بتن ممکن است بعنوان اولین گزینه برای نما کاری انتخاب شود. نمای بتن اکسپوز برای معماران و طراحان ساختمان این موقعیت را بوجود می آورد که با توجه به اندازه و سایز هایی که در پروژه خود ثبت کرده اند، نسبت به قالب گذاری این نما اقدام کنند و همچنین مدت زمان اتمام پروژه با استفاده از بتن های پیش ساخته بسیار کوتاه خواهد بود زیرا چیدمان همانند بلوک های معمولی بوده و در حداقل زمان ممکن انجام می گیرد.