نمای کامپوزیت آلومینیوم

مطالعه این مطلب حدود 1 دقیقه زمان خواهد برد.
در واقع نمایی از جنس ورق آلومینیوم که در سایز ها و ابعاد مشخص توسط طراح تعیین می شود به صورت پنل‌ برش می خورد را نمای کامپوزیت آلومینیوم می گویند.

نمای کامپوزیت آلومینیوم چیست؟

در واقع نمایی از جنس ورق آلومینیوم که در سایز ها و ابعاد مشخص توسط طراح تعیین می شود به صورت پنل‌ برش می خورد را نمای کامپوزیت آلومینیوم می گویند. این نما بر روی نمای بیرونی ساختمان نصب می‌شود و در اصطلاح فنی به آن کامپوزیت آلومینیوم می گویند.

نمای کامپوزیت آلومینیوم از ورق های آلومینیومی سه لایه تشکیل می شود. در اکثر موارد این لایه‌ها شامل دو لایه ورق آلومینیوم به ضخامت 3 تا 0.5 میلیمتر و همچنین یک لایه (عموما لایه میانی) از مواد پلی اتیلنی به ضخامت 3 الی 5 میلیمتر می باشند. لایه خارجی یا بیرونی این نما دارای یک پوشش آستر اپوکسی رزین، بعلاوه یک لایه PVDF  به منظور تثبیت و نگهداری رنگ است.

یکی از دلایل مقاومت بالای نمای کامپوزیت آلومینیوم چندلایه بودن ورق های به کار رفته در این نوع نما می باشد که نسبت به تغییرات جوی شدید،حرارت ، اشعه ی خورشید و … بسیار مقاوم است. از دیگر ویژگی بسیار مهم ورق های آلومینیومی این است که در مناطق و شرایط اب و هوایی نامساعد عملکرد بسیاربهتری نسبت به سایر انواع نما ها دارد