نمای پانچ متال

نمای پانچ متال

مطالعه این مطلب حدود 2 دقیقه زمان خواهد برد.

پانچ متال یکی دیگر از محصولات پرکاربرد در نماهای دوپوسته است که با ایجاد سایه اندازی بر روی سطوح آفتاب گیر علاوه بر ایجاد شخصیتی خاص برای هر ساختمان منافع قابل توجهی به لحاظ صرفه جویی تاسیساتی برای پروژه ایجاد می نماید و می توانند سیستم های تهویه مطبوع، سیستم های تهویه هوا و لوله های نامنظم را پوشش دهند. نماهای پانچ متال عمق، ابعاد و یکنواختی را به بیرونی ساختمان ها اضافه می کنند، در عین حال نور خیره کننده بیرون را در داخل محیط کاهش می دهند و به نوعی باعث ایجاد محدوده حریم شخصی در داخل ساختمان می گردند. و همچنین به کاهش میزان سر و صدا که وارد ساختمان می شوند کمک می کنند .

استفاده از آهن و آلومینیوم برای ایجاد سطوح پانچ متال به صورت رایج انجام پذیر است. عامل اصلی در تعیین نوع جنس و ضخامت و ابعاد متریال پانچ متال بستگی زیادی به الگوی سفارشی طراح دارد همچنین محل نصب به لحاظ کدهای ارتفاعی مورد نیاز و شرایط پروژه تعیین می گردد.

محل نصب پانچ متال

پانچ متال به دلیل نوع ساختار خود و حالت نیمه شفافی که ایجاد می نماید هم برای سقف های کاذب و هم برای نمای ساختمان مزایای ویژه ای ایجاد می نماید. این پنل ها چند منظوره هستند. به راحتی طبق طراحی شما خم شده و پیکربندی شده، می توان آن را به عنوان یک عنصر تزئینی سبک و یا به عنوان یک جزء ساختاری در ساختمان ها استفاده کرد.

ساختمان هایی که به شدت در معرض آفتاب هستند، اجرای این نما بر روی شیشه سازه ها بهترین گزینه است و به عنوان بهترین تابش بند محسوب می شوند و طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است می تواند تا حدود ۳۰ درصد از تابش مستقیم آفتاب به داخل خانه جلوگیری کند.اما اگر پشت آن دیوار باشد و نمای شیشه ای نباشد اتصالات و نصب ساده تری خواهد داشت و می توان برای نورپردازی در شب بر روی این نوع نما جلوه های بصری زیبایی ایجاد نمود .

البته نوع محاسبات و می بایست به گونه ای باشد که دستک های نگه دارنده باعث ایجاد شلوغی زیاد و آلودگی بصری در داخل نشوند.